Ben Kimim?

Ben Tülin….

İdealist, yeni şeyler öğrenmeye meraklı, yerinde duramayan ve fikirlerle boğuşan, insan iletişimine merak duyan, insanlarla bağ kurmayı seven, matematik eğitimine yıllarını vermiş, koçluk ile ilgili de yola çıkmış olan, yogayı ve nefesin şifasını deneyimlemekten deneyimletmekten keyif alan bir öğretmen, öğrenci koçu, ebeveyn koçu, yoga eğitmeniyim

 

Biraz da formal olarak anlatayım

 

ODTÜ Matematik bölümünü bitirdikten sonra 3 yıl dersane sektöründe matematik öğretmeni olarak çalıştım. Akademik kariyer hevesim vardı bunun için Dokuz Eylül Üniversitesi matematik yüksek lisansına başladım ama maalesef koşullardan dolayı tamamlayamadım. Lise öğrencilerine matematik eğitimi üzerine kariyerimi planlama kararı aldım. İzmir’de ORDEM Orta Doğulular Eğitim Merkezi Eğitim Danışmanlık Merkezini kurdum. 2 yıl bu kurumda birebir ve küçük gruplarla yurt içi ve yurt dışı sınavlarına öğrencilerimi hazırladım. Anne olmak isteği ile biraz yoğunluğuma ara vermek istedim. Milli Eğitime geçme kararı aldım. 2012 yılında MEB de lise matematik öğretmeni olarak göreve başladım hala Isparta’da görevime devam ediyorum.

 

ODTÜ de ilk adımı attığım yoga serüvenime devam etmek ve derinleşmek için 2013 -2014 yıllarında Yoga Alliance onaylı temel yoga, hamile yogası ve çocuk yogası eğitimlerimi tamamladım.

 

Eğitimde bütünselliğe inandığım için öğrencilerime ve ailelerine daha fazla destek olabilmek için koçluk eğitimleri almaya karar verdim. Türkiye’nin en uzman koçluk kurumlarından ICF (International Coaching Federation) onaylı eğitimler veren Sola Unitas Koçluk Akademisi ile iyiki yolum kesişti. Sola ailesine katıldım. Temel koçluk eğitimlerimi, öğrenci koçluğu ve ebeveyn koçluğu eğitimlerimi tamamladım. Daha profesyonel bir koç olmak için yolculuğum ve çalışmalarım devam ediyor.

 

Öğrencilerimin kendilerini daha iyi tanımaları, motivasyon kaynaklarını anlamaları gibi bir çok bilgi veren en önemlisi kendilerine uygun meslek seçiminde rehberlik eden İzotomi kişilik envanterini analiz edebilmek için Sola Unitas Koçluk Akademisinden İzotomi Analistliği eğitimini tamamladım.

 

Bir koçun insan duygularını iyi analiz edebilmesi gerektiğine inandığımdan yine Sola Unitas Koçluk Akademisinden “Duygusal Okuryazarlık ve Mikro ifadeler” eğitimini tamamladım.

 

Bir öğretmenin en iyi bilmesi gereken insan organı beyni daha iyi anlayabilmek için Dr. Timur Yılmaz’ın Beyin Temelli Öğrenme Eğitimini aynı zamanda Sınavlar Bizden Korksun eğitimlerini tamamladım.

 

Şu an matematik öğretmenliği, öğrenci koçluğu, ebeveyn koçluğu, izotomi analistliği ve yoga eğitmenliği mesleklerimi birbirine eklemleyerek öğrencilerime maksimum verimle destek olmaya çalışıyorum

 

Eğitim bir insanın kaderini tesadüflere bırakmama işidir ve eğitim insanla uğraştığı için bütünsel bir iştir.

 

Daha fazla bireyin hayallerine katkı sağlamak dileğimle….