Mativa Koçluk

Mativa Koçluk, Tülin Düztepe tarafından öğrencilerin motivasyonlarını arttırarak, onlarda mutlu ve dengeli bir yaşam farkındalığı yaratmak için öğrencilere ve ebeveynlerine profesyonel koçluk hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Tülin Düztepe, aynı zamanda matematik öğretmeni olarak öğrencilerin matematik öğrenmelerini kolaylaştırıcı ve başarılarını arttırıcı çalışmalarını da yürütmektedir. Mativa Koçluk, öğrenci koçluğu, ebeveyn koçluğu ve matematik öğrenimine destek hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin her biri tek başına alınabileceği gibi ihtiyaca göre birlikte de alınabilmektedir.

 

Tülin Düztepe 2004 yılında ODTÜ Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Matematiğe olan merak ve sevgisi üzerine seçtiği bu bölümde edindiği bilgileri bugün aynı heyecanla öğrencileri ile paylaşmakta ve dünyada başarılı, güncel öğretme yöntemlerini takip ederek matematik eğitimi üzerine kendini geliştirmeye devam etmektedir. Matematik öğrenimini öğrencinin ihtiyacına ve biricikliğine en uygun şekilde tasarlayarak matematik başarısını arttırmayı hedeflemektedir. Mezuniyetinin ardından 3 yıl dershane sektöründe, 2 yılda İzmir’de kurduğu ORDEM Eğitim ve Danışmanlık ofisinde öğrencilerini yurt içi ve yurt dışı sınavlarına hazırlama deneyimi bulunmaktadır.

 

Öğrencileri ile çalışmaları sırasında onları anlamanın ve motive etmenin önemini fark eden Tülin Düztepe öğrencilerine daha faydalı olacağını düşünerek aldığı koçluk eğitimlerinden sonra Profesyonel Öğrenci ve Ebeveyn Koçu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yoga Eğitmeni olması da zaman zaman öğrencilerine yoga yaptırarak onların daha dengeli daha mutlu daha odaklı olmasını sağlar. Birebir ya da küçük gruplar halinde öğretmenlik ve koçluk çalışmalarına yüz yüze ve ya çevrimiçi olarak yapmaktadır

 

Eğitim ve Sertifikalar

2020 _  Sola Unitas Koçluk Akademi

  • Koçluğun Temelleri
  • Koçun Varlığı
  • Olasılıklar Dünyası
  • Birlikte Yaratmak
  • Ebeveyn Koçluğu
  • Öğrenci Koçluğu
  • İzotomi Analistliği
  • Duygusal Okuryazarlık

2018 _ Dr. Neslihan İskit Çocuk Yogası Eğitmenliği

2014 _ Hatha Yoga Eğitmenlik- Yoga Alliance onayli 200 saat Jiva Yoga Hatha Yoga Eğitmenliği

2010_ Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Yüksek Lisans

2004 _ ODTÜ Matematik